Průvodce španělštinou na dovolenou k dispozici od 13. prosince

29.11.2021

Ahoj,

zdravím vás v adventním čase a mám pro vás dobrou zprávu! Průvodce španělštinou na dovolenou už finišuje a k dispozici bude už 13. prosince.

V čem je tento průvodce jiný?

1. Obsahuje pouze to nejdůležitější

Najdete zde úplné základy gramatiky, které vám pro začátek postačí a na kterých, v případě, že se do španělštiny zamilujete, což se často stává :), můžete stavět. Jsou zde také nejčastěji používaná slovíčka, která se v šesti lekcí různě opakují, doplňují a prolínají. Tím, jak se učíte něco nového, s pomocí stávajících slovíček, která už umíte, tvoříte nové věty. Naučíte se časovat slovesa, používat je ve větách, zeptat se na to, co byste na dovolené mohli potřebovat, vyřídit nějaký případný problém s ubytováním, říct něco o sobě, nakoupit si, objednat si. pokud vám tam něco chybí, máte k dispozici jednu konzultační hodinu zdarma, ale o tom níže.

2. V každé kapitole najdete písničkový bonus

Vím, jak mám ráda španělské písničky a jak si je často broukám. Někdy třeba něčemu nerozumím, tak hledám jejich slova. Mám to ráda. V Průvodci najdete na konci každé kapitoly jednu písničku, která má relativně jednoduchý text, je hezká a obsahuje nějaká základní a často používaná slovíčka. poslechněte si ji a užijte, určitě se díky ní naučíte pár dalších slovíček, k čemuž vám pomůže i hra se slovíčky, kterou k ní najdete.

3. V průvodci si vyzkoušíte různé osvědčené zdroje výuky španělštiny a najdete si ten svůj

V dnešní době s rozvojem online učení už je na internetu spousta materiálů a zábavných cvičení a podcastů. Nemá cenu tvořit je pořád znova a znova. Jak se v tom má člověk ale vyznat?! V průvodci s vámi sdílím některé odkazy zajímavých španělských projektů, které také ráda a často při svých lekcích používám nebo se inspiruji. Můžete se inspirovat také a dále rozvíjet svou španělštinu ;)

4. Quizlet vám pomůže rozšířit si slovní zásobu a procvičovat ji zábavně a hravě

Quizlet je úžasná platforma, kterou jsem objevila před pár lety díky své kamarádce, která učí na střední škole. Byla jsem poučena, že dnešní děti se už nechtějí učit nudně nová slovíčka jako kdysi, ale chtějí to mít hravé a zábavné. No a tehdy jsem se do tohoto procvičování slovíček zamilovala i já a od té doby quizlet hojně používám i pro své studenty na hodinách. Abyste mohli využívat jeho výhod, je třeba se zaregistrovat, je to zdarma. A pak už si můžete užívat kartičky, kvízy, poslech i psaní, anebo zábavnou hru padající meteorit. Více o quizletu si můžete přečíst zde.

5. Průvodce je interaktivní

Díky tomu, že je Průvodce v elektronickém formátu pdf, obsahuje nejen odkazy na různá videa, kde si můžete rozšířit slovní zásobu a také naposlouchat originální španělštinu, ale také na slovíčka v quizletu. Součástí jsou i odkazy na poslechy či videa, která jsem dělal já, mluvím pomaleji a srozumitelně, což je pro počáteční učení ideální. Najdete v nich třeba vysvětlení nějakého gramatického jevu nebo si díky nim můžete procvičit třeba výslovnost.

6. Máte možnost stát se součástí facebookové skupiny Španělština pro život a ptát se na vše, co potřebujete

A taky sdílet! V téhle facebookové skupině najdete stejně naladěné lidi, kteří španělštinu už milují anebo ty, kteří se španělštinu stejně jako vy teprve učí. Můžete zde sdílet a ptát se na vše, co potřebujete. Líbilo se vám cvičení? Nevíte si rady se členy? Chcete vědět, jak se něco řekne? Napište do skupiny a odpověď se určitě brzy dozvíte. Navíc zde najdete nová cvičení a zajímavou inspiraci. Těšíme se na vás! Španělština pro život

Španělštinu na dovolenou se můžete učit sami, součástí je i klíč, anebo do toho můžete jít společně s dalšími zájemci v kurzu Španělština na dovolenou nebo stejnojmenném minikurzu, který kombinuje samoučení s procvičováním ve skupině. Více už brzy na webu v záložce kurzy.

Bonusy ke knize

V ceně průvodce máte také 45 minut individuální konzultace, které můžete využít k tomu, abyste se zeptali na cokoli, co potřebujete. Potřebujete něco dovysvětlit? Chcete něco ještě více procvičit? Upřesnit? Zajímá vás, jak by se řeklo něco, co v knížce není? Chcete sdílet své dojmy? Napište mi na email a společně se domluvíme na čase, který nám bude vyhovovat.