Průvodce španělštinou na dovolenou

10.12.2021

Průvodce španělštinou na dovolenou je elektronická a interaktivní kniha, která vám pomůže naučit se základy španělštiny na vaši vysněnou dovolenou. Má celkem šest kapitol a v každé z nich najdete vysvětlení gramatiky a alespoň 10 cvičení. Součástí jsou i písničkové bonusy a odkazy na zajímavé podcasty a videa. Slovíčka se můžete učit zábavnou formou na platformě Quizlet. Jak se s ní pracuje si můžete přečíst tady. Průvodce také obsahuje klíč, abyste se mohli učit i sami.

V čem je tento Průvodce jiný a co všechno v něm najdete?

1. Obsahuje pouze to nejdůležitější

Najdete zde úplné základy gramatiky, které vám pro začátek postačí a na kterých, v případě, že se do španělštiny zamilujete, což se často stává :), můžete stavět. Jsou zde také nejčastěji používaná slovíčka, která se v šesti lekcích různě opakují, doplňují a prolínají. Tím, jak se učíte něco nového, s pomocí stávajících slovíček, která už umíte, tvoříte nové věty. Naučíte se časovat slovesa, používat je ve větách, zeptat se na to, co byste na dovolené mohli potřebovat, vyřídit nějaký případný problém s ubytováním, říct něco o sobě, nakoupit si, objednat si. Pokud vám tam něco bude chybět, máte k dispozici jednu konzultační hodinu zdarma, ale o tom níže.

2. V každé kapitole najdete písničkový bonus

Vím, jak mám ráda španělské písničky a jak si je často broukám. Někdy třeba něčemu nerozumím, tak hledám jejich slova. Mám to ráda. V Průvodci najdete na konci každé kapitoly jednu písničku, která má relativně jednoduchý text, je hezká a obsahuje nějaká základní a často používaná slovíčka. poslechněte si ji a užijte, určitě se díky ní naučíte pár dalších slovíček, k čemuž vám pomůže i aktivita se slovíčky, kterou u ní najdete.

3. V průvodci si vyzkoušíte různé osvědčené zdroje výuky španělštiny a najdete si ten svůj

V dnešní době s rozvojem online učení už je na internetu spousta materiálů a zábavných cvičení a podcastů. Nemá cenu tvořit je pořád znova a znova. Jak se v tom má člověk ale vyznat?! V průvodci s vámi sdílím některé odkazy zajímavých španělských projektů, které také ráda a často při svých lekcích používám nebo se inspiruji. Můžete se inspirovat také a dále rozvíjet svou španělštinu ;)

4. Quizlet vám pomůže rozšířit si slovní zásobu a procvičovat ji zábavně a hravě

Quizlet je úžasná platforma, kterou jsem objevila před pár lety díky své kamarádce, která učí na střední škole. Byla jsem poučena, že dnešní děti se už nechtějí učit nudně nová slovíčka jako kdysi, ale chtějí to mít hravé a zábavné. No a tehdy jsem se do tohoto procvičování slovíček zamilovala i já a od té doby quizlet hojně používám i pro své studenty na hodinách. Abyste mohli využívat jeho výhod, je třeba se zaregistrovat, je to zdarma. A pak už si můžete užívat kartičky, kvízy, poslech i psaní, anebo zábavnou hru padající meteorit. Více o quizletu si můžete přečíst zde a tady je malá ukázka.

5. Průvodce je interaktivní

Díky tomu, že je Průvodce v elektronickém formátu pdf, obsahuje nejen odkazy na různá videa, kde si můžete rozšířit slovní zásobu a také naposlouchat originální španělštinu, ale také na slovíčka v quizletu. Součástí jsou i odkazy na poslechy či videa, která jsem dělala já, mluvím pomaleji a srozumitelně, což je pro počáteční učení ideální. Najdete v nich třeba vysvětlení nějakého gramatického jevu nebo si díky nim můžete procvičit třeba výslovnost.

6. Máte možnost stát se součástí facebookové skupiny Španělština pro život a ptát se na vše, co potřebujete

A taky sdílet! V téhle facebookové skupině, která byla nově vytvořena, najdete stejně naladěné lidi, kteří španělštinu už milují anebo ty, kteří se španělštinu stejně jako vy teprve učí. Můžete zde sdílet a ptát se na vše, co potřebujete. Líbilo se vám cvičení? Nevíte si rady se členy? Chcete vědět, jak se něco řekne? Napište do skupiny a odpověď se určitě brzy dozvíte. Navíc zde najdete nová cvičení a zajímavou inspiraci. Těšíme se na vás!

V průběhu roku 2022 můžete získat zajímavé bonusy

1. individuální lekce zdarma

K zakoupenému Průvodci si můžete v roce 2022 vybrat i jednu individuální 45 minutovou lekci zDARma. Během ní se můžete zeptat na vše, co potřebujete nebo co vám v knížce chybělo. Něco nebylo jasné? Chtěli byste vědět, jak se řeknou nějaké konkrétní věci, které v knížce nebyly? Víte, že na dovolené budete potřebovat ještě něco dalšího? Můžu vám s tím pomoct. Nechte mi vzkaz ve formuláři na webových stránkách zde nebo mi pošlete email na estel@spanelstinaprozivot.cz a domluvíme si vhodný termín.

2. lekce navíc za vaši zpětnou vazbu

Těší mě váš zájem o Průvodce španělštinou na dovolenou a ráda bych věděla, jak se vám líbil. Pošlete mi svůj názor na Průvodce o tom, co se vám líbilo, co byste přidali a co vám tam chybělo, co vás bavilo a co ne, kolik času jste tomu věnovali a jak teď hodnotíte své znalosti, případně jaké máte plány se španělštinou do budoucna a na co ji využijete,  a já vám za to pošlu bonusovou lekci, ve které si budete moci vše, co jste se naučilli zopakovat a dozvíte se tam i něco navíc. 

Co dál?

1. Tapas

Zde se můžete podívat a vyzkoušet si některá cvičení, která najdete v Průvodci, aspoň budete mít představu, jak je napsaný a co obsahuje.

2. Průvodce si můžete objednat zde

Jeho cena je jako cena jedné 45 minutové lekce, kterou k němu navíc během roku 2022 získáte zdarma. Stojí tedy 259 Kč. Ptáte se, proč je cena tak nízká? Inu proto, že je momentálně zatím jen ve formátu pdf, který se mimichodem na cesty výborně hodí, ale do budoucna se připravuje lépe graficky vyladěný v ebookovém formátu. Využijte tu možnost, kdy můžete získat plnohodnotný obsah již dnes a za nižší cenu.  Zároveň koupí získáte přístup k bonusovým videím, která budou postupně přibývat.


3. Propojte samostudium s procvičováním ve skupině

Pokud jste spíše samouci a dáváte přednost učení se sami, a přesto byste si rádi procvičili to, co už jste se naučili, mohl by se vám líbit minikurz Španělština na dovolenou. Pokud se přihlásíte rovnou na něj, není třeba kupovat si tohoto Průvodce, neboť ho dostanete zdarma k minikurzu. Celý minikurz trvá 12 týdnů a začíná v říjnu a dubnu. Chcete o něm vědět víc?

4. Učte se v malé skupince na kurzu Španělština na dovolenou

Pokud se nechcete učit sami, přidejte se k nám do kurzu Španělština na dovolenou, který bude začínat v květnu. Učivo si probereme a procvičíme během 8 týdnů v malé skupince maximálně 4 lidí tak, aby každý měl dostatek prostoru.

5. Staňte se součástí nové facebookové skupiny Španělština pro život

Podobně naladěné lidi najdete také ve facebookové skupině Španělština pro život, která bude aktivní od dubna 2022. Už i dříve tam však najdete inspiraci a můžete psát své dotazy či sdílet zajímavé odkazy. Těšíme se na vás ;)

6. V článcích na blogu můžete ochutnat

Pokud chcete mít lepší představu o tom, co v Průvodci najdete a jakým způsobem je napsán, podívejte se na články do blogu. O užitečných odkazech se dozvíte zde. Hrátky s písničkami si můžete užít třeba tady. A tady je jedna ukázka cvičení.