Cesta hispánským světem

Španělsko-česká úniková hra pro pokročilé milovníky španělštiny

Taky se už nemůžeš dočkat tepla a sluníčka? Tak se vydej s námi na cestu hispánským světem. Navštívíme země středozemní i latinskoamerické, kde se mluví či mluvilo španělsky nebo nějakým způsobem se španělštinou souvisí. Krásně se tam ohřeješ, dozvíš se spoustu různých zajímavostí a ještě si u toho procvičíš své mozkové buňky :) Jdeš do toho s námi?

Pokud ano, tady je pár informací, které se ti budou na cestách určitě hodit ;)

Příběh je psaný v češtině s různými úkoly ve španělštině. Někdy je otázka jasně uvedená, jindy je třeba se dovtípit, co se zadáním dělat, a jakým způsobem ho rozluštit.

Hrou tě provede a tvou spolucestující bude Lucie, která se ti představí hned v první šifře.

Odpovědi se píšou španělsky, pokud není uvedeno jinak. A jedná se většinou o jedno slovo. Pokud ne, bude to v úkolu napsáno.

Někdy ti může pomoct, když si zadání vytiskneš.

Pokud si s úkolem nevíš rady, můžeš ho konzultovat v komentáři pod úkolem ve facebookové skupině Španělština pro život, která k tomu byla nově vytvořena. Přitom pozor, abys ostatním neprozradil příliš mnoho a nepřipravil je tak o dobrodružství luštění. Za pár dnů se objeví v postu nápověda. Kdyby ti to ani tak nešlo, můžeš úkol následující den přeskočit a jít na další.

Když se počítají písmena, tak LL se počítá jako jedno písmeno.

Jdeš do toho?

Tak si tady ještě vyzkoušej, jak fungují tlačítka pro zadávání řešení. Tlačítko se aktivuje až po zadání správné odpovědi, tj. změní barvu a dá se na něj kliknout. Pokud se na něj kliknout nedá, zadaná odpověď není správná. Zkus to prosím znovu.

Zadej nejdříve 123 (nesprávná odpověď) a pak 242 (správná odpověď) a můžeme začíííít!

PS: Snad ti nevadí, že ti tykám, ale když už budeme cestovat spolu, tak tě beru jako přítele, se kterým zažijeme nejedno dobrodružství.