Španělská inspirace

zde máte možnost ochutnat španělský svět

Já jsem nejdříve slyšela o knížce En los zapatos de Valeria od Elísabet Benavent, prý je dobrá a měla bych si ji přečíst. Knížku jsem si zakoupila, ale než jsem se k jejímu čtení dostala, objevila se na Netflixu série Valeria, která je seriálovou verzí právě výše zmiňované knihy, která se brzy po vydání stala bestsellerem - éxito de ventas...

aneb článek o tom, co mi španělština dala, takové malé vyznání a zároveň rekapitulace, což se podle mě na začátku roku náramně hodí! ;)

V prodejně Oxalisu mě nedávno při výběru čajů na začínající chladné období zaujal Šamanův oheň. Jedná se o maté s dalšími bylinkami a prodejce říkal, že ho v poslední době pije místo kávy. Jelikož kávu nepiju moc často, a když už tak jen opravdu tu nejlepší, rozhodla jsem se tuto variantu prozkoumat a zde je, co jsem zjistila:

Zítra nás čekají Dušičky a v Mexiku už dnes slaví největší národní svátek Día de los Muertos. Před pár dny jsme úplně náhodou koukali na krásný animák Coco od Disneye. Celý se odehrává v Mexiku právě v tento den či spíše noc a je tam krásně vidět, jak to vše probíhá a že je to opravdu velká událost. Ulice i nádvoří se zdobí ...

Ve španělštině je člen kolikrát hodně důležitý a může změnit význam slova. Teď nemluvím o členech určitých a neurčitých, k tomu se třeba dostaneme příště, ale mám na mysli členy mužského a ženského rodu.

estamos en otoño a to je čas sklizně, tiempo de cosecha, čas podívat se, co nám letošní rok přinesl. Co nám dává příroda, que nos da la naturaleza, ať už jsme něco zasadili anebo jen tak vyjdeme do lesa či na louku a rozhlédneme se, jaká hojnost se nám nabízí, que abundancia se nos ofrece.

DNES JE MEZINÁRODNÍ DEN TANCE Miluji tanec a právě jsem našla jedno video, acabo de encontrar un vídeo que me quita la respiración y me pone la piel de gallina, tají se mi z něho dech a naskakuje husí kůže. Aquí está, tady je:

Do hotelu jsme dorazili až nad ránem a ráno se vykutáleli z pelíšku celkem pozdě. Líně a ještě i trochu ospale, ale už plni nadšení, že jsme zase v tomhletom ambiente español, kde je moře cítit ve vzduchu i na kůži, jsme se loudali ulicemi, zahýbali tak, jak nás zrovna napadlo, až se za jedním rohem, zcela nečekaně,...